Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa

W roku szkolnym 2020/2021 przedszkolaki podjęły się realizacji dodatkowych zadań wynikających z projektu edukacyjnego pt. „Idź ty lepiej, koziołeczku, szukać swego Pacanowa”. Program miał na celu przybliżenie dzieciom postaci Koziołka Matołka, poznanie jego przygód oraz autorów książki. Dzięki realizacji różnorodnych zadań, jakie przewidywał projekt, przedszkolaki poznały takie wartości jak odwaga, wytrwałość w dążeniu do celu, przyjaźń, zaradność, pomysłowość czy przywiązanie do ojczyzny. Na zakończenie projektu dzieci otrzymały pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w projekcie oraz drobne upominki.

Podsumowanie roku 2020/2021 w przedszkolu

Rok szkolny 2020/2021 postawił przed nami wiele nowych, niekiedy trudnych wyzwań. Nauka i praca w obliczu pandemii COVID-19, wśród wielu obostrzeń i niepewności kolejnego dnia, nie była łatwym zadaniem. Po raz pierwszy do jednego oddziału przedszkolnego uczęszczało 23 dzieci z czterech grup wiekowych: 3,4,5 i 6-latki. Aby wszystkie przedszkolaki mogły realizować program wychowania przedszkolnego, zajęcia dydaktyczne prowadzone były w dwóch grupach: dzieci młodsze i dzieci starsze. Pozostałe zajęcia przebiegały już w tradycyjny sposób, z całą grupą, co umożliwiało lepszą jej integrację. Pandemia COVID-19 ograniczyła nieco nasze działania, jednak nie zrezygnowaliśmy z wielu przedsięwzięć, a jedynie zmieniliśmy ich formę. Tak więc udało nam się tradycyjnie, we wrześniu, zapalić znicze pod pomnikiem żołnierzy walczących na Wysokiej, odbyły się również zabawy: andrzejkowa pt. „Bal z pluszowym misiem” oraz karnawałowa, obydwie we własnym przedszkolnym gronie. Dzieci spotkały się także z Mikołajem, który jak co roku przyniósł im wiele radości, a i przedszkolaki miały dla niego niespodziankę. Mieliśmy również możliwość spotkania z przedstawicielem naszej straży pożarnej, dzięki któremu zobaczyliśmy wozy strażackie oraz zaplecze, gdzie strażacy przygotowują się do wyjazdów. Uroczystości takie jak Dzień Babci i Dziadka oraz Dzień Mamy i Taty zmieniły formę na wirtualną, nagraliśmy dla bliskich życzenia i piosenki i zostały one udostępnione do oglądnięcia.

Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkół w Wysokiej objął swoją działalnością edukacyjną także dzieci trzy i czteroletnie. Maluszki mają teraz możliwość bawić się z rówieśnikami i w ciekawy sposób poznawać otaczający świat w nowootwartym przedszkolu „AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA „PLASTUŚ”.

Dzięki wsparciu Wójta Gminy Jordanów Panu Stanisławowi Pudo oraz projektom unijnym najmłodsi uczniowie mogą korzystać z w pełni wyposażonej sali zabaw, pięknej szatni, odpowiednio przystosowanej łazienki oraz salki przeznaczonej na zajęcia dydaktyczne i jadalnię. Do dyspozycji przedszkolaków został również oddany nowy, wspaniały plac zabaw, który powstał na terenie szkolnego ogrodu. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Panu Karolowi Synowczyńskiemu za bezpłatne wykonanie wykopu pod budowę chodnika prowadzącego na plac zabaw.

Dzięki Akademii Przedszkolaka maluszki już od najmłodszych lat mogą kształtować swoje umiejętności, rozwijać samodzielność, wdrażać się do stosowania norm społecznych oraz odkrywać tajemnice otaczającego je świata.

Nasze przedszkole otwarte jest w godzinach od 8.00 do 13.00. Ramowy rozkład dnia zawiera czas na zabawę, zajęcia dydaktyczne i ruchowe, posiłki, odpoczynek i wyjście na świeże powietrze.

Oprócz programowych zajęć dydaktycznych w naszym przedszkolu organizowane są także różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, konkursy. Wspólnie z dziećmi dbamy także o wystrój naszych sal, do którego wykorzystywane są prace naszych podopiecznych.

Program dydaktyczny realizowany w przedszkolu jest odpowiednio dostosowany do pracy w grupie mieszanej, dlatego zarówno trzylatki jak i czterolatki uczestniczą w zajęciach jednocześnie.