8 WDH „BŁĘKITNI”

Przy naszej szkole również działa 8 Wysocka Drużyna Harcerska „Błęktni” należąca do Hufca Jordanów im. A. Kamińskiego. Naszą drużynową jest dh. Maria Gwiazdonik. Cała drużyna składa się z 12 dziewcząt , z których 3 Ilona, Ewelina i Anita prowadzą również gromadę zuchową „ Pszczółki”. Nasze zbiórki odbywaja się co dwa tygodnie i każda osoba zainteresowana harcerstwem jest na nich napradę mile widziana. W naszym hufcu jest organizowane też bardzo dużo imprez takich jak:
• rajdy,
• biwaki
• obozy,
• złazy
na które zawsze bardzo chętnie jeździmy. Wszystkie te wyjazdy są bardzo ciekawe, można na nich przeżyć przygody z prawdziwego zdarzenia i oczywście świetnie sie bawić 🙂 Tylko bedąc na jakimś biwaku harcerskim mamy możliwość popisów prawie że kaskaderskich, czyli np: zjechania w lesie nad ogromną fosą po linie przyczepionej od drzewa do drzewa i to jeszcze do góry nogami? Nigdzie indziej jak tylko na rajdzie harcerskim ktos zrobi nam alarm o 12 w nocy i zadymi cały korytarz po czym powie że idziemy na gre nocną ? 😉 Tylko biorąc udział w harcerskiej grze możemy na rynku w jakimś mieście pomalować cały mur sprejami bez żadnych konsekwencji. Ale przede wszystkim należąc do drużyny harcerskiej mamy możliwość poznania tylu fantastycznych ludzi.
Oczywiście to nie jest też tak że nasza drużyna to tylko się bawi. Mamy również swoje obowiązki. Zawsze 1 września, kiedy u nas na Wysokiej są organizowane obchody związane z rocznicą wybuch II Wojny Światowej to wszystkie harcerki z naszej drużyny i nie tylko, pełnią wart przy pomniku na cmentarzu wojskowym. Kolejną rzeczą jaką wspólnie robimy jest roznoszenie, w okresie Bożego Narodzenia Betlejemskiego Światełka Pokoju do domów mieszkańców naszej wsi.
Naturalnie to jest tylko kilka przykładów naszej działalności, ale myślę, że każdy kto do nas przyjdzie i zechce zostać na dłużej w „ Błękitnych” przekona się, że warto nalezeć do naszej drużyny, i że bycie harcerzem to naprawdę świetna sprawa !