Sukcesy naszych recytatorów

W dniu 3 października odbył się XII Przegląd Recytatorski im. Katarzyny Kracik w Spytkowicach. Nasi uczniowie pięknie reprezentowali szkołę w konkursie i uzyskali następujące rezultaty:

Krystian Zych I miejsce w kategorii klas I – III SP {kategoria – wiersz}
Roksana Węglarz III miejsce w kategorii klas I – III SP {kategoria – gadka}
Ewelina Zych wyróżnienie w kategorii klas IV – VI SP {kategoria – gadka}
Natalia Zych II miejsce w kategorii Gimnazjum {kategoria – wiersz}

Serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników
i życzymy dalszych sukcesów w konkursach recytatorskich!

Opiekunowie konkursu w szkole: Maria Gwiazdonik, Marzena Zagajska, Katarzyna Wilczak

Michał Pluta – zdobywca I miejsca w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego

W tegorocznym Gminnym Konkursie Języka Angielskiego p.t. „Niezwykły Słownik Obrazkowy Angielsko-Polski” (organizowanym przez Zespół Szkół w Toporzysku) wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły. Należało wykonać ilustrowany słownik angielsko – polski, zawierający minimum 100 słówek.
Uczeń klasy V naszej szkoły – Michał Pluta – zdobył I miejsce w tym konkursie. Wykonał on wspaniały, niezwykle staranny słownik poświęcony w całości tematowi szkoły. Była to z pewnością „mrówcza praca”, ale dzięki niej uczeń mógł wzbogacić swoją znajomość języka angielskiego. Wysiłek został nagrodzony bardzo atrakcyjnymi nagrodami.
Serdecznie gratulujemy!
Autor tekstu: Marzena Zagajska

Daniel Maher – laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady z języka angielskiego

Nasz szkoła już od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka angielskiego „Olimpus”. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w tym konkursie, gdyż motywuje ich to do dodatkowej pracy i pozwala sprawdzić swe umiejętności językowe. Nauczycielki języka angielskiego – Agnieszka Cieżak i Marzena Zagajska – pomagają uczniom w przygotowaniach do rywalizacji oraz odpowiadają za organizację konkursu na terenie szkoły.
Również i w tym roku przystąpiła do tej olimpiady spora grupa uczniów. Po raz pierwszy jednak udało się naszemu uczniowi osiągnąć tak wysoki rezultat. Daniel Maher, uczeń klasy IV szkoły podstawowej uzyskał najwyższą lokatę w swojej kategorii wiekowej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpus” z języka angielskiego. To wielki sukces zarówno dla samego ucznia, jak i całej szkoły.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Autor tekstu: Marzena Zagajska

XI Przegląd Recytatorski im. Katarzyny Kracik

9 listopada 2013r. odbył się XI Przegląd Recytatorski im. Katarzyny Kracik, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach oraz Związek Podhalan Oddział Spytkowice. Celem tego konkursu była popularyzacja kultury i tradycji regionu oraz uczczenie pamięci poetki i gawędziarki Katarzyny Kracik.

Uczniowie przygotowywali się do recytacji tylko w gwarze. Reprezentanci naszej szkoły osiągnęli następujące wyniki:

Klasy I-III SP
Roksana Węglarz I miejsce
Klasy IV-VI SP
Ewelina Zych II miejsce
Ilona Węglarz III miejsce

Klasy I-III Gimnazjum
Natalia Zych III miejsce

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!