Dzień Babci i Dziadka 2023r

Ślubujemy!

Rok szkolny 2022/2023

W kalendarzu są takie dni, które różnią się od innych. Dni odświętne, radosne i wyjątkowe. Taki dzień miał miejsce w naszej szkole 5 października 2022 roku, ponieważ właśnie wtedy w poczet społeczności uczniowskiej zostali  przyjęci nowi uczniowie, którzy we wrześniu tego roku rozpoczęli naukę w klasie pierwszej.

Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego powitania wszystkich zgromadzonych przez Panią Dyrektor Katarzynę Spendel. Szczególne słowa Pani Dyrektor skierowała do Julki, Leny, Oliwii, Julki, Bartka, Dawida, Michała i Samuela- bohaterów tego dnia, życząc najmłodszym uczniom wielu sukcesów w nauce, chwil pełnych radości, wytrwałości i satysfakcji z poszerzania własnych horyzontów.

Następnie odświętnie ubrani i przejęci pierwszoklasiści rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.  W dalszej kolejności przyszedł czas na sprawdzenie ich wiedzy przez niecodziennych gości: Einsteina, Kopernika i Mickiewicza. Z przygotowanymi zadaniami uczniowie poradzili sobie znakomicie.

Po części artystycznej po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczniowie klasy I ślubowali na sztandar. Obiecali być dobrymi Polakami, uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły, kochać Ojczyznę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor wielkim ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Nie obyło się też bez upominków, pamiątkowych zdjęć oraz słodkiego poczęstunku.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!


Zabawa karnawałowa 2022


Warsztaty muzyczno – plastyczne 2021

11 października 2021r. uczestniczyliśmy w warsztatach muzyczno-plastycznych o tematyce związanej z Podhalem.


Teatr Lalek Rabcio 2021

20 października 2021r. uczniowie z klas I – III pojechali do Teatru Lalek „Rabcio” na spektakl pt. „Skrzaty domowe” w reżyserii Dariusza Wiktorowicza. Kompozytorem i wykonawcą muzyki w czasie spektaklu był znany nam wszystkim Grzegorz Turnau.


Andrzejki 2021

Fotorelacja z zabawy andrzejkowej, która odbyła się 25 listopada 2021r.


Mikołajki 2021

03 grudnia 2021r. wszystkie grzeczne dzieci z klas I-III odwiedził Święty Mikołaj. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji.


Pasowanie na ucznia 2021

13 października 2021r. braliśmy udział w uroczystym „Pasowaniu na ucznia”. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy pierwszej musiały zdać egzamin przeprowadzony przez starsze koleżanki. Poradziły sobie wyśmienicie, zdobywając złote medale.
Następnie złożyły ślubowanie.

Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia.
Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą.
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego.
Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom.
Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość.

Dyrektor szkoły pan Stanisław Madoń dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły”.
Pełnoprawni uczniowie otrzymali z rąk swojej wychowawczyni Barbary Bednarczyk legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasistom prezenty wręczyli również rodzice oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.


Wycieczka do Krakowa 2021

16 listopada 2021 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Krakowa w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od odkrywania Wzgórza Wawelskiego pod kierunkiem przewodników. Zobaczyliśmy najważniejsze miejsca na Wawelu i zachwyciliśmy się wielowiekową siedzibą królów.

Oglądnęliśmy również wystawę namiotów tureckich i podziwialiśmy zbroje rycerskie.

Następnie odwiedziliśmy Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowiedzianych przez przewodników ciekawostek o najstarszym, istniejącym klasztorze w Polsce. W czasie warsztatów „Od tabliczki po e-booki, czyli historia książki” dowiedzieliśmy się, czym różni się książka współczesna od średniowiecznej oraz jakich materiałów pisarskich używano dawniej. Poznaliśmy tajniki pracy skryby i iluminatora. Ponadto gęsim piórem próbowaliśmy swych sił w kaligrafii.

Na terenie opactwa zajrzeliśmy do sklepu z produktami benedyktyńskimi oraz podziwialiśmy widok na Wisłę.

Z wycieczki wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie klas I-III SP w Wysokiej


Pasowanie na ucznia 2020

24 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”.
Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym.
Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali:

Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia.
Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą.
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego.
Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom.
Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość.

Dyrektor Szkoły pan Stanisław Madoń dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły”. Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej – Ewa Paś wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy a przedstawiciel rodziców prezenty książkowe.


Dzień Babci i Dziadka 28 stycznia 2015 r. / Zabawa karnawałowa 2015


Jasełka 2014


Wizyta Świętego Mikołaja 2014


Święto Rodziny 2014r.

Wspomnienie Święta Rodziny w Zespole Szkół w Wysokiej, przygotowane dla rodziców przez uczniów klas 0-III i ich wychowawców. 
„Święto Rodziny organizowane jest w naszej szkole od wielu lat. Przygotowują je uczniowie z klas 0-III, prezentując swoje talenty i umiejętności – ze wsparciem swoich wychowawców. W obsłudze przy poczęstunku rodziców pomocą służą uczennice z klas gimnazjalnych.”