Ku Niepodległej

11 listopada każdego roku obchodzimy w naszej szkole Święto Odzyskania Niepodległości. Jest to szczególny dzień, w którym przypominamy sobie dzieje naszej Ojczyzny i Jej drogę do niepodległości. Wspominamy także tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
Z tej okazji 8 listopada 2013 r. zorganizowano w naszej szkole uroczysty apel, uświadamiający młodym ludziom bolesną, ale wielką zarazem historię naszej Ojczyzny. Za pośrednictwem wspaniałych utworów poetyckich i najpiękniejszych pieśni patriotycznych każdy mógł poczuć atmosferę towarzyszącą Polakom w różnych, nieraz bardzo trudnych, momentach dziejowych. Oprawa plastyczna i prezentacja multimedialna harmonijnie dopełniały całość spektaklu.
Przekaz historii zaproponowany podczas akademii dotarł z pewnością nie tylko do starszych, lecz również do najmłodszych odbiorców. Prócz nieocenionej wiedzy, apel dostarczył również autentycznych wzruszeń.
Apel przygotowany przez naszą szkołę uświetnił także gminne obchody Dnia Niepodległości w Osielcu. Wiele osób oglądało ten spektakl ze łzami w oczach, a po występie można było usłyszeć dużo ciepłych słów. Publiczność była pełna uznania dla efektów naszej pracy. Zarówno dla uczestników spektaklu, jak i widzów była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

W apelu wystąpili uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej oraz klas I – III Gimnazjum.
Nad całością czuwały: Katarzyna Wilczak i Marzena Zagajska.

Autor tekstu: Marzena Zagajska