Dzień Języków Obcych

Języki obce – nie są nam obce

Nauczyciele języka angielskiego, którzy już od 11 lat organizują w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego połączyli swoje siły wraz z nauczycielką języka niemieckiego i po raz pierwszy zorganizowali Dzień Języków Obcych.

Uroczystość odbyła się w piątek 27 marca. Główne hasło DJO brzmiało: „Języki obce – nie są nam obce”. Do przygotowania imprezy zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie klas IV- VI oraz Gimnazjum. Mieli oni możliwość zaprezentowania swoich umiejętności zarówno językowych jak i aktorskich przed licznie zgromadzoną publicznością.

Celem imprezy było podkreślenie, iż w dzisiejszych czasach nauka języków obcych powinna być priorytetem oraz zachęcenie uczniów do wytrwałej i systematycznej nauki języka angielskiego i niemieckiego.

Zabawne scenki z życia codziennego, miały na celu uświadomienie wszystkim, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Nie zabrakło również dobrej muzyki i dobrego tańca . Utwory anglojęzyczne były krótkimi przerywnikami między kolejnymi scenkami. Niestety nikt nie odważył się zaprezentować utworu w języku niemieckim. Może w przyszłym roku… Prowadzące zachęciły również publiczność do aktywności i sprawdziły wiedzę z podstawowych zwrotów w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim oraz francuskim. Kilka uczennic z naszej szkoły zaprezentowało autorskie wiersze zachęcające do nauki języków obcych, a wszystkie klasy przygotowały plakaty promujące naukę języków.

Na koniec wszyscy mogli spróbować regionalnych wypieków tj. piszingerów z Austrii czy też angielskich wielkanocnych bułeczek tzw. hot cross buns. Za przygotowanie smakołyków i zaangażowanie w organizację DJO serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom.

Organizatorzy: Agnieszka Cieżak, Magdalena Duda, Marzena Zagajska